Musk ‘Umut vadediyor’ demişti: ‘Başkan seçilirsem danışmanım yapacağım’

ABD’de 2024’teki Başkanlık Seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’den aday adayı olan milyoner Vivek Ramaswamy, seçimleri kazanması durumunda Tesla, X ve SpaceX’in sahibi Elon Musk’ı danışmanı yapmak istediğini söyledi.

AA’nın aktardığına göre, Ramaswamy, Iowa eyaletinde katıldığı seçim etkinliğinde başkan seçilmesi durumunda kendisine ‘yepyeni’ bir ekip kuracağını belirtti. Ramaswamy, “Elon Musk’ı son zamanlarda daha iyi tanıma fırsatım oldu. Twitter’daki çalışanların yüzde 75’ini kovduğu için ilginç bir danışman olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

‘ÜLKEYİ MUSK’IN X’İ YÖNETTİĞİ GİBİ YÖNETMEK İSTİYORUM’

Ramaswamy, haziranda Elon Musk’ın Çin ziyareti için ‘endişe verici’ yorumunu yapmış, Musk ise Ramaswamy’nin videolarını alıntılayarak onun ‘umut vadeden bir aday’ olduğunu ve ‘düşüncelerini açıkça ifade ettiğini’ belirtmişti.

Öte yandan, Ramaswamy, geçen hafta Fox News’e verdiği röportajda ülkeyi Musk’ın X’i (eski adıyla Twitter) yönettiği gibi yönetmek istediğini dile getirmişti.

‘TRUMP, 21’İNCİ YÜZYILIN EN İYİ BAŞKANI’

ABD 2024 Başkanlık Seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’nin eski başkan Donald Trump hariç sekiz aday adayı, 23 Ağustos akşamı canlı yayında ilk münazaralarını yapmış, Wisconsin eyaletinin Milwaukee kentinde gerçekleşen münazaraya Fox News ev sahibi olmuştu.

Burada açıklamalarda bulunan Ramaswamy, “İklim değişimi bir uydurmadır” demiş ve “Trump 21’inci yüzyılın en iyi başkanı” değerlendirmesinde bulunmuştu. Aynı zamanda en genç aday adayı olan Ramaswamy, farklı bir jenerasyondan birinin ülkeyi yönetmesi gerektiğini savunmuştu. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x